PORTRET KREATYWNY

PORTRET KREATYWNY

Kochani,

bardzo Wam wszystkim dziękuję za uczestnictwo w webinarze “Portret kreatywny” oraz pracą z kolorem w fotografii. Mam nadzieję, że to nie był stracony czas, a zagadnienia które poruszyliśmy wpłyną na Wasz rozwój i przyniosą jeszcze większą chęć drążenia tematu związanego z fotografią bardziej kreatywną w portrecie. Trzymam kciuki za Wasze małe i duże sukcesy.

Przejdźmy do odpowiedzi na zadane pytania:

  • Czy można prosić o napisanie z jakich aplikacji Adobe korzystasz?

Przede wszystkim korzystam z pakietu fotograficznego firmy Adobe, czyli Photoshopa i Ligtrooma. Pozostałe dwa programy to Adobe Color oraz Adobe Capture na telefon komórkowy. Obydwa te programy są pomocne do poprawnej pracy z harmoniami kolorystycznymi i bardzo pomagają zrozumieć zależności pomiędzy kolorami.

  • Czy można prosić o podanie dokładnych nazwy lamp, które były użyte podczas webinaru ?

Lampy z których korzystałem podczas sesji zdjęciowej z Olą to:

  1. 1x GlareOne Led 2000 BiColor, teraz występuje wersja ulepszona Led 200BiColor – https://notopstryk.pl/pl/p/Lampa-LED-GlareOne-200-BiColor-D/14243
  2. 2x Lampa LED Newell RGB Kathi Max – https://infoto.pl/pl/lampy-led/9468-lampa-led-newell-rgb-kathi-max-5907489647779.html

Jest to bardzo dobre oświetlenie, bardzo dobrej jakości.  Na wszystkie Ledy od Newella macie -20% na hasło: PIOTRWERNER20 w sklepie infoto.pl

  • Jak zrobić zdjęcie z ColorChecker®’em Calibrite?

Pamiętaj, aby zawsze podczas zmiany oświetlenia lub miejsca wykonać zdjęcie ColorChecker®’a, ponieważ zmienia nam się oświetlenie tego wzorca. Wzorzec umieszczamy w stronę z  której fotografujemy i powinien on wypełnić najlepiej od 1/3 do 1/2 kadru. Uważaj, aby modelka trzymając colorcheckera nie rzuciła na kolorowe kwadraty cienia od palcy. Wszystkie kwadraty powinny być tak samo oświetlone. Nie może być sytuacji, że część z nich będzie w mocniejszym świetle, a część w cieniu. Do wzorca dołączone jest oprogramowanie, które tworzy nam profil naszego aparatu w danych warunkach oświetleniowych. Jest też wtyczka do Lightrooma, dzięki której nie trzeba używać oprogramowania i proces ten jest szybszy i zdecydowanie wygodniejszy.

  • Poproszę o zniżkę na Retouch4me.

Wtyczki Retouch4me bardzo przyspieszają pracę podczas codziennego retuszu i moim zdaniem warto zainwestować i przyspieszyć swój workflow. Pod poniższym linkiem możesz uzyskać 20% zniżki na te wtyczki:

https://retouch4.me/productstore.php?lng=en&promocode=WernerRetouch20&utm_source=WernerRetouch20

  • Czy próbowałeś już CaptureOne Beta? Całkiem nieźle działa AI?

Niestety jeszcze nie, ale obiecuję nadrobić zaległości w najbliższym czasie, bo nie zdążyłem nawet zaaktualizować CaptureOne do najnowszej wersji.

  • Czy można prosić o informację o kursie z Photoshopa oraz zniżkę?

Kurs znajduję się pod tym linkiem:

https://wswietleinspiracji.pl

Kod zniżkowy przedłużamy do 30 listopada 2023 i wynosi on 30% na hasło: CALIBRITE

Kurs jest bezterminowy i zawiera wszystko to co zgłębiałem w retuszu przez 14 lat mojej pracy. Do kursu dodane są akcje, które bardzo przyspieszają pracę w retuszu zdjęć. Obecnie czas trwania kursu to ok. 20h.

  • Jakie warsztaty na najbliższy czas są zaplanowane z fotografii portretowej/modowej?

Najbliższe warsztaty studyjne z fotografii portretowo-modowej odbędą się już 18-19 listopada w Krakowie w studiu 4.0. Będą to dwa dni fotografowania i retuszu. Wszystkie informacje znajdują się pod poniższym linkiem:

https://www.facebook.com/events/308353868566932

oraz pierwszy raz odbędą się dwudniowe 25-26 listopada 2023 warsztaty analogowe z fotografii portretowej w Krakowie, które organizuję z mistrzem analogowym Darkiem Pietrzakiem – https://darekpietrzak.pl/

https://www.facebook.com/events/880899763687153

ZAPIS WEBINARU MOŻECIE OBEJRZEĆ PONOWNIE TUTAJ:

https://bit.ly/watchPWwebinar